Kogeneracja

Wysokosprawna kogeneracja

Nasza oferta obejmuje agregaty gazowe CATERPILLAR przystosowane do pracy skojarzonej, czyli kogeneracji o mocach od 400 do 9750 kWe w jednym bloku.

Układ kogeneracyjny zapewnia optymalne wykorzystanie energii przetworzonej, zarówno energii elektrycznej jak i cieplnej. Przy typowym rozwiązaniu energia cieplna jest w całości tracona w spalinach oraz chłodnicy agregatu. Układ skojarzony umożliwia jej odbiór w postaci ciepłej wody lub pary nasyconej. Tego typu instalacje przeznaczone są do pracy ciągłej. Układy kogeneracyjne mogą być instalowane w dużych szklarniach, obiektach przemysłowych, zużywających energię cieplną i elektryczną, a także czyszczalniach  ścieków, wysypiskach śmieci, lokalnych elektrociepłowniach, itp. Użytkownik ma również możliwość obniżenia kosztów eksploatacji systemu poprzez odsprzedaż nadwyżek wytworzonej energii elektrycznej lub ciepła.

Do chwili obecnej Grupa Eneria zainstalowała i obsługuje agregaty kogeneracyjne o łącznej mocy powyżej 700 MW. Dzięki unikalnym rozwiązaniom firmy CATERPILLAR, układy kogeneracyjne zyskują szersze grono nabywców.

Ponadto Eneria Polska zajmuje się  eksploatacją biogazowni opartych na gazowych agregatach prądotwórczych firmy CATERPILLAR.

Naszym Klientom zapewniamy rozwiązania szyte na miarę. Oferujemy dobór urządzeń i technologii do konkretnych warunków technicznych i ekonomicznych oraz serwis i obsługę po sprzedażową. Zachęcamy do kontaktu z nami. Kogeneracja to inwestycja, która się opłaca!

Chcesz lepiej poznać nasze produkty? Potrzebujesz oferty lub wsparcia projektowego?

Zadzwoń +48 22 201 36 57 lub napisz do nas:  kogeneracja@eneria.pl