Finansowanie

O firmie

Caterpillar Financial Services Corporation

z główną siedzibą w Nashville w Stanach Zjednoczonych jest finansowym ramieniem Caterpillar Inc. – największego na świecie producenta sprzętu budowlanego i wydobywczego, wózków widłowych oraz silników i turbin przemysłowych.

Początkowo, celem utworzonego w 1981 roku w Peori, Illinois, przedsiębiorstwa było finansowanie zakupu wózków widłowych CATERPILLAR. W ciągu pięciu lat istnienia CAT® Financial rozszerzyło zakres swojej działalności na pozostałe produkty oferowane przez koncern. Dziś, po 33 latach funkcjonowania, CAT® Financial służy klientom w ponad 80 krajach na całym świecie. Pracownicy zatrudnieni w biurach handlowych obu Ameryk, w Australii, Europie, Afryce i Azji oferują klientom produkty finansowe dostosowane do ich indywidualnych potrzeb.

Celem działania CAT® Financial jest oferowanie klientom na całym świecie szerokiego wachlarza usług finansowych dla całej linii produkcyjnej maszyn i urządzeń CATERPILLAR oraz produktów wyposażonych w komponenty firmy CATERPILLAR.

 

Caterpillar Financial Services Poland Sp. z o.o.

powstała w 1997 roku, w celu zapewnienia finansowego wsparcia wszystkim Klientom zainteresowanym zakupem sprzętu Caterpillar na terenie Polski. CAT® Financial Poland jest w 100% własnością Caterpillar Financial Services Corporation z siedzibą w Nashville w USA.

Biuro CAT® Financial w Polsce znajduje się w Warszawie. Zarządzamy portfelem 2 000 umów o łącznej wartości przekraczającej trzysta milionów złotych. Przedsiębiorstwo posiada także oddziały w Katowicach, Wrocławiu, Czeladzi, Poznaniu, Gdańsku, Białymstoku i Czosnowie.

 

Misja Firmy

Wypełniając naszą misję patrzymy na finanse od innej strony – z perspektywy naszych klientów. Zrozumienie ich codziennego trudu, wyzwań które napotykają na swojej drodze i praw rządzących branżą, której są częścią, pozwala nam tworzyć programy finansowe dopasowane do aktualnej sytuacji ich przedsiębiorstw. Rozumiemy, iż nasza przyszłość oparta jest w głównej mierze na przyszłości naszych klientów.

Klient jest ekspertem w swojej branży, Dealer jest ekspertem w zakresie maszyn i urządzeń, CAT® Financial z kolei jest ekspertem w dziedzinie finansów – to co nas łączy to znajomość marki i produktów Caterpillar. Będąc częścią rodziny Caterpillar, znamy jej produkty lepiej niż jakakolwiek inna instytucja finansowa i dzięki temu możemy zaoferować klientom optymalne rozwiązania finansowe.