Caterpillar

Caterpillar – Światowy lider technologii budowlanych i energetycznych

captailerCaterpillar Inc. od ponad 85 lat, poprzez partnerskie współdziałanie z rozbudowaną ogólnoświatową sieć autoryzowanych przedstawicielstw CAT® wspiera szeroko rozumiany, pozytywny i zrównoważony rozwój na całym świecie. Sieć przedstawicielstw CAT® działa obecnie w ponad 200 krajach i w ponad 1500 lokalizacjach, zapewniając profesjonalne wsparcie na wszystkich kontynentach.

W roku 2011 CATERPILLAR osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 60.138 mld USD. Firma CATERPILLAR jest światowym liderem w produkcji maszyn dla budownictwa, przemysłu wydobywczego, silników diesla i silników gazowych a także przemysłowych systemów gazowych. CATERPILLAR zatrudnia ponad 77 000 osób na całym świecie i posiada 107 fabryk. Od 1925 siedziba tej spółki znajduje się w Peoria, Illinois, USA.

Ponadto CATERPILLAR jest największym światowym producentem silników średnioobrotowych i jednym z największych światowych producentów wysokoobrotowych silników diesla, o mocy pomiędzy 5 i 20 000 koni (4 do 14 400 kW). CATERPILLAR, to także największy producent silników przemysłowych napędzanych gazami naturalnymi, z dostępnymi ponad 500 różnymi modelami.W roku 2003, CATERPILLAR stał się pierwszym producentem silników, który zaproponował pełną gamę silników diesel, całkowicie zgodnych z wymaganiami EPA (Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska) i posiadających ich certyfikat. Technologia ACERT, polegająca na redukcji emisji spalin służy przestrzeganiu norm EPA przy jednoczesnym utrzymaniu jakości, niezawodności i wydajności energetycznej urządzeń. Silniki ACERT stanowią ważny element postępu technologicznego.

Eneria – wyłączny przedstawiciel firmy CATERPILLAR od ponad 85 lat

Ogólnoświatowa sieć przedstawicielstw CAT® jest kluczowym czynnikiem konkurencyjności firmy CATERPILLAR. Prawie wszystkie przedstawicielstwa to lokalne firmy prywatne, często stanowiące interes rodzinny. Tak jest również w przypadku Grupy Monnoyeur i należącej do niej Enerii, której partnerstwo z firmą CATERPILLAR trwa nieprzerwanie od ponad 75 lat.