Wydarzenia

Co u nas słychać?

Witamy na stronach Enerii Polska. Znajdą tu Państwo nowinki ze wszystkich dziedzin życia firmy. Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami, w których braliśmy udział, prezentując niezawodne technologie Caterpillar oraz publikacje na nasz temat.

Eneria ZŁOTY PŁATNIK 2015 - wskaźnik MPI na poziomie 97!

ENERIA została laureatem Plebiscytu Złoty Płatnik 2015, organizowanego przez Euler Hermes Collections, lidera w zarządzaniu należnościami. Złoty Płatnik 2015 to prestiżowe wy-różnienie za zachowanie najwyższych standardów dyscypliny płatniczej, które jest przyznawa-ne firmom spełniającym jednocześnie wszystkie z następujących kryteriów:

  • PMI powyżej 80 punktów***,
  • Rating na poziomie powyżej CCC,
  • Brak aktywnych windykacji.

 

Jedynie 5% firm na polskim rynku spełnia ww. kryteria, co oznacza, że Certyfikat Złoty Płatnik 2015 to elitarne odznaczenie, świadczące o rzetelności firmy.

 

Jeśli spotkacie się Państwo z powyższymi, oznacza to, że Państwa kontrahent jest liderem, o najwyższym Wskaźniku Moralności Płatniczej w 2015 roku. Laureaci zostali wyłonieni na pod-stawie danych pochodzących z Programu Analiz Należności Euler Hermes Collections, w którym można znaleźć wiarygodne dane o aktualnej sytuacji kontrahentów, branży oraz rynku.

 

Firma ENERIA SP. Z O.O. – Autoryzowany przedstawiciel CATERPILLAR uzyskała średnie PMI na poziomie 97 w roku 2015.

 

stopka-624x203-pix2

22 Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTADA 2016, 31.05 - 05.06.2016 - Serdecznie Zapraszamy!

31-ego maja startuje już 22 edycja kieleckich targów budownictwa drogowego AUTOSTRADA 2016. Zapraszamy do naszego punktu na stoisku ZC-01 u boku siostrzanej firmy Bergerat Monnoyeur. Nasi inżynierowie sprzedaży będą do Państwa dyspozycji i postarają odpowiedzieć na wszystkie pytania związane z produktami marki CAT z zakresu zasilania awaryjnego. Serdecznie zapraszamy!

 

zaproszenie-mailowe-autostr

27 Międzynarodowe Targi Energetyczne Energetab 2014 - Serdecznie Zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej ekspozycji na targach energetycznych Energetab 2014 w Bielsku Białej, w dniach 16-18 września. Zachęcamy do spotkania z naszymi inżynierami sprzedaży oraz specjalistami technicznymi.Targi Energetab to jak co roku dobra okazja do ciekawej dyskusji na temat zasilania ciągłego lub awaryjnego, rozmów o agregatach prądotwórczych diesla i gazowych Caterpillar. Z chęcią podzielimy się z Państwem naszą wiedzą i doświadczeniem w zakresie zasilania. Żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi.

 

W trakcie tegorocznej edycji zaprezentowane zostaną agregaty CATERPILLAR średniej mocy (z możliwością ich zakupu na miejscu), a także nasz kompleksowo wyposażony samochód serwisowy.

 

Ekspozycja Enerii zlokalizowana będzie na terenie otwartym w sektorze L.2, stoisko nr 9.

 

zaproszenie-mailowe-energetab-2014

CAT® MODULAR POWER PLANT - Innowacyjne rozwiązanie CATERPILLAR...

Z ogromną satysfakcją Eneria ma przyjemność zaprezentować najnowsze rozwiązanie energetyczne w postaci Modułowej Elektrowni CAT, wykonanej na bazie agregatów gazowych CAT CG 260. Generator CG 260 gwarantuje niezawodną pracę przy zasilaniu gazem ziemnym lub biogazem.

 

CAT Modular Power Plant to pierwsze tego typu rozwiązanie, to kompletna elektrociepłownia modułowa wyposażona we wszystkie niezbędne instalacje i komponenty. Idealna, gdy liczy się sprawność, kompaktowość i krótki, zaledwie kilku dniowy okres montażu. Modułowa konstrukcja naszej elektrociepłowni umożliwia montaż jednego bloku w niewiarygodnie krótkim czasie 12 dni. Każda instalacja umożliwia stopniową rozbudowę elektrociepłowni do maksymalnie sześciu bloków o łącznej mocy znamionowej 25,8 MW. Moc uzyskana z jednego bloku zależy od zainstalowanego generatora i aktualnie może sięgać 4,3 MW.

 

modulowa-elektrocieplownia-cat a009738b

Niezależnie od lokalizacji nasze rozwiązanie zapewnia wysoką sprawność, niezależność i mobilność wytwarzania energii przy sprawności całkowitej przekraczającej 86% w przypadku zasilania gazem ziemnym.

Modułowa elektrociepłownia CAT to elastyczne i kompleksowe rozwiązanie – zbudowana z myślą o przyszłości!

CAT® Electric Power Days

Jak co roku nasz partner biznesowy, koncern CATERPILLAR zorganizował w Maladze dla swoich przedstawicieli oraz Klientów spotkanie prezentujące zaplecze technologiczne oraz know-how firmy. Specjaliści CAT® z różnych dziedzin działalności dzielili się swoim doświadczeniem oraz prezentowali produkty oraz najnowsze rozwiązania technologiczne: niezawodne układy zasilania gwarantowanego (prezentowano zalety największego na świecie agregatu diesla C175-20 o mocy 4000 kVA), układy bezprzerwowego zasilania (Critical Power Module) oraz rozwiązania z zakresu kogeneracyji (agregaty gazowe CAT® i CAT MWM).Dla naszych inżynierów była to okazja do wymiany doświadczeń oraz wiedzy z zakresu technologii, a dla naszych Klientów szansa do bliższego poznania naszego najważniejszego partnera biznesowego.

 

10488160_1518761148343532_8596482346217384843_n

Organizowane przez CATERPILLAR spotkania tego typu są dowodem ścisłej współpracy między firmami i staranności z jaką CATERPILLAR dba o relacje ze swoimi przedstawicielstwami oraz Klientami.

 

de7809edc53645f5d617fb55e99269f8

Gazele Biznesu 2013 - Prestiżowa nominacja...

Mamy zaszczyt podzielić się z Państwem miłą dla nas wiadomością, iż Eneria Sp. z o.o. została nominowana do Gazel Biznesu 2013, do rankingu najbardziej dynamicznie rozwijających się firm z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Polsce.Kluczowym kryterium przydzielania nominacji jest procentowy obrót finansowy w sprzedaży w latach 2010 -2012.

 

Ranking jest wydawany w formie dodatku do Pulsu Biznesu. Nakład publikacji to 25 000 egzemplarzy. Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem: www.gazele.pb.pl/

 

gazele-bizneu

Eneria Polska przedłuża wielomilionowy kontrakt na statki typu PSV!

Podpisany w kwietniu 2011 roku kontrakt został właśnie poszerzony, w maju 2012 roku, o dwa kolejne statki.

Dzięki wysokiemu stopniowi zaufania do firmy Eneria Polska, stocznia Remontowa Shipbuildnig S.A w Gdańsku powierzyła jej dostawę dwudziestu czterech silników Caterpillar model 3512C wraz z prądnicami.

 

Całe zestawy prądotwórcze będą zainstalowane na sześciu statkach typu PSV (po cztery zestawy na każdym statku) budowanych w gdańskiej stoczni. PSV (z ang. Platform Supply Vessel) to statek pomocniczy specjalnie zaprojektowany do obsługi platform wiertniczych. Statek został zaprojektowany w polskim biurze projektowym MMC Ship Design & Marine Consulting Ltd. z siedzibą w Gdyni i obecnie stocznie na całym świecie najczęściej  wykorzystują ten właśnie projekt (MMC 887) do budowy PSV-ów.

 

Eneria, posiadająca duże doświadczenie w dostawach silników i agregatów dla przemysłu morskiego, podjęła wyzwanie i wyprzedziła konkurencję. Projekt został wykonany indywidualnie na potrzeby klienta, a zespoły prądotwórcze zaprojektowano i wytworzono na bazie silników CAT® 3512C uważanych za najlepsze w swojej klasie. Projekt o roboczej nazwie B851 obejmuje dostarczenie silników i ich uruchomienie dla armatora.

 

Jednym w ważnych punktów decydujących o wyborze Enerii jako partnera był czas i cena realizacji projektu oraz precyzja zaproponowanych usług . Ponadto niewielka odległość Oddziału Morskiego Enerii od stoczni Remontowa Shipbuilding S.A.  oraz biura Projektowego MMC trafnie dopełniła istotę planu.

 

To nie pierwszy projekt zlecony Enerii przez Remontowa Shipbuilding S.A.  Współpraca nawiązała się już w 2004 roku. Od tego czasu dostarczone zostały zespoły prądotwórcze i silniki do holowników, statków  szybkiego reagowania, serii statków ewakuacyjnych IBEEV, serii statków typu AHTS  oraz promów samochodowych. Eneria, dostarczając znane na całym świecie, niezawodne produkty marki Caterpillar, potwierdza swoją silną pozycję w branży morskiej.

Prestiżowa nagroda Frost & Sullivan Award dla CATERPILLAR Inc.

W Październiku 2010 roku firma Caterpillar Inc.otrzymała prestiżową nagrodę – „Frost & Sullivan Market Share Leadership Award” – za największy udział w EUROPEJSKIM RYNKU AGREGATÓW  PRĄDOTWÓRCZYCH  DIESLA.Nagrody Frost & Sullivan są przyznawane firmom, które prezentują najlepsze praktyki na regionalnych i światowych rynkach, m.in. w takich kategoriach jak planowanie i strategia produktu, innowacje technologiczne, przywództwo etc. .

 

Analitycy Frost & Sullivan porównują uczestników rynku  i  mierzą ich osiągnięcia poprzez wywiady, analizy oraz obszerne badania wtórne w celu określenia najlepszych praktyk w danej branży.

 

Wyróżnienie Caterpillar Inc. jako lidera w branży, w sprzedaży agregatów prądotwórczych diesla, skłoniło nas do podzielenia się więc z Państwem tą informacją.

 

Swoje przewodnictwo w rynku, firma Caterpillar Inc. uzyskała dzięki łatwości w adaptacji do nowych warunków rynkowych oraz  za swoją wszechstronność i bezapelacyjne doświadczenie w branży. Szczególnie w dobie kryzysu gospodarczego roku 2009, firma wyróżniła się w branży generując zyski i tym samym uzyskując ok. 25 procentowy udział w sprzedaży agregatów prądotwórczych na rynku europejskim.

 

Caterpillar Inc. ma znaczącą przewagę nad konkurencją w branży, a to za sprawą kompletnej gamy oferowanych produktów marek: CAT® i OLYMPIAN®. Oferowane przez producenta oraz jego sieć dealerów, w tym spółkę Eneria, agregaty prądotwórcze diesla o mocy pomiędzy 9 kVA a 17 460 kVA, stanowią jedną z najszerszych ofert urządzeń tego typu w branży.

 

Sukces naszego amerykańskiego partnera, nie byłby jednak możliwy, gdyby nie Państwa wiara w jakość i trwałość oferowanych przez nas technologii.

 

Dlatego też w imieniu firmy Eneria Sp. z o.o, jak i producenta urządzeń Caterpillar Inc. dziękujemy za zaufanie, którym nas Państwo obdarzyliście kupując produkty opatrzone marką CAT®. Czytaj więcej…

NOWOŚĆ - AGREGAT C32 ACERT

Pojawienie się na rynku agregatów prądotwórczych serii C32 (1000-1100 kVA), produkowanych przez CATERPILLAR i dystrybuowanych w Polsce przez firmę ENERIA, stanowi milowy krok w dziedzinie zabezpieczenia energetycznego przy zachowaniu wysokich wymogów norm środowiskowych.

CATERPILLAR będąc liderem wśród producentów silników diesla i agregatów prądotwórczych, wytyczna nowe trendy w filozofii projektowania i wytwarzania urządzeń. Przykładem jest zespół prądotwórczy z silnikiem C32, którego pojawienie się na rynku oznacza prawdziwą rewolucję. Zastosowano w nim ponad 250 nowatorskich patentów oraz technologię ACERT, dzięki której spełnia rygorystyczne normy emisji spalin (EPA Tier 2). Silnik ten posiada 32 litry pojemności skokowej, 12 cylindrów w układzie widlastym i jest wyposażony w turbodoładowanie z chłodnicą powietrza oraz bezpośredni wtrysk paliwa. Agregat posiada automatykę EMCP najnowszej serii III, współpracującą z szybką jednostką sterującą silnika ADEM IV, która pozwala na niezawodną współpracę z urządzeniami elektronicznymi czułymi na parametry prądu zasilającego.

 

Pojawienie się modelu C32 oznacza spełnienie najostrzejszych obowiązujących na świecie norm emisji spalin bez wpływu na obniżenie osiągów, przy jednoczesnym utrzymaniu cen względem poprzedniego urządzenia w typoszeregu agregatów CAT®.

Rekomendacja SEP dla Eneria Sp. z o.o.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż w dniu 19 czerwca br. otrzymaliśmy rekomendację Stowarzyszenia Elektryków Polskich – SEP, którą z rąk Pana mgr. inż. Zenona Stodolskiego – Wiceprezesa i Kierownika Ośrodka Rzeczoznawstwa i Usług Technicznych OW (ośrodka warszawskiego) SEP odebrał Dyrektor Eneria Sp. z o.o. Pan Leszek Nicgorski.

SEP jako instytucja popierająca polski przemysł i troszcząca się o jego rozwój, rozwinęło cenną inicjatywę: postanowiło promować polskie wyroby i usługi wysokiej jakości poprzez przyznawanie im REKOMENDACJI SEP. Rekomendacja ta jest potwierdzeniem zdolności firmy do świadczenia usług określonego rodzaju i produkcji określonych wyrobów o wysokim poziomie technicznym.

IMG_37111 IMG_37122

Eko certyfikat dla Enerii

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż od stycznia br. w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu za środowisko Eneria Sp. z o.o. przystąpiła do certyfikowanego programu Firma Przyjazna Naturze.

Celem programu Firma Przyjazna Naturze jest:

  • Podniesienie świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz samych przedsiębiorców w zakresie zagrożeń dla środowiska ze strony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego i sposobach minimalizowania tych zagrożeń.
  • Wzmocnienie wizerunku rynkowego przedsiębiorstw minimalizujących negatywny wpływ: wytwarzanych bądź importowanych urządzeń, wykorzystywanych procesów i rozwiązań technologicznych na środowisko.

Więcej informacji nt. programu znajdziecie Państwo na stronie organizacji odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego AURAEKO

Certyfikat EKO

Kolejny Eko certyfikat dla Enerii

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż od marca br. w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu za środowisko Eneria Sp. z o.o. przystąpiła do kolejnego certyfikowanego programu Firma Przyjazna Naturze. Tym razem certyfikacja została nam udzielona w zakresie odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Celem programu Firma Przyjazna Naturze jest:

  • Podniesienie świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz samych przedsiębiorców w zakresie zagrożeń dla środowiska ze strony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego i sposobach minimalizowania tych zagrożeń.
  • Wzmocnienie wizerunku rynkowego przedsiębiorstw minimalizujących negatywny wpływ: wytwarzanych bądź importowanych urządzeń, wykorzystywanych procesów i rozwiązań technologicznych na środowisko.

Więcej informacji nt. programu znajdziecie Państwo na stronie organizacji odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego AURAEKO