O nas

Eneria – kompleksowe rozwiązania energetyczne

Wspierana przez prestiżową grupę Bergerat Monnoyeur oraz dzięki szczególnemu partnerstwu z koncernem Caterpillar, Eneria stale rozwija i umacnia swój wizerunek, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Eneria zapewnia kompleksowe rozwiązania w zakresie projektów zasilania rezerwowego, kogeneracji, modułów energetycznych stosowanych w przemyśle morskim, kolejowym czy energetycznym, przy wykorzystaniu zaawansowanych technologii firmy CATERPILLAR i jednoczesnym poszanowaniu środowiska.

Eneria, specjalista w dziedzinie produkcji energii, zapewnia swoim klientom kompleksowe rozwiązania dostosowane do ich potrzeb energetycznych, przy poszanowaniu środowiska naturalnego.

Szeroka oferta energetyczna

Eneria proponuje kompleksowe rozwiązania w dziedzinie produkcji energii, zgodnie z oczekiwaniami i wymaganiami swoich klientów. Projektuje i realizuje pełne instalacje oraz zapewnia ich późniejszą konserwację. Firma działa w wielu dziedzinach: stacjonarne i mobilne zespoły prądotwórcze (aż do 20 MW), centrale energetyczne (zasilanie ciągłe i rezerwowe), kogeneracja, elektrownie wiatrowe oraz na biomasę i biogaz.

Silniki Przemysłowe

Jako autoryzowany przedstawiciel CATERPILLAR – Eneria projektuje układy napędowe w oparciu o silniki CAT® dla zastosowań przemysłowych (lokomotywy, samochody ciężarowe, maszyny rolnicze, itp.), morskich (kutry rybackie, jednostki handlowe, wojskowe, turystyczne, itp.) oraz dla przemysłu naftowego (wieże i platformy wiertnicze, pompy, itp.). Dzięki bogatemu doświadczeniu w każdym z tych obszarów, firma zapewnia rozwiązania pozwalające na optymalizację zużycia energii czy ochronę środowiska oraz proponuje swoim klientom szeroką gamę usług, między innymi analizy, projekty oraz konserwacje instalacji.

Odnawialne źródła energii

Eneria rozwija projekty parków wiatrowych, zapewnia ich realizację oraz konserwację. Do tej pory Eneria zbudowała i ma pod opieką serwisową farmy wiatrowe o łącznej mocy ponad 300 MW. Ponadto Eneria rozwija sieć elektrowni produkujących energię z gazyfikacji biomasy (między innymi: wiórów, łusek ryżowych, słomy, mączki zwierzęcej, osadów, kompostu czy nawet odpadów tekstylnych i gumowych).

Obecność na rynku międzynarodowym

Eneria jest obecna na wszystkich rynkach międzynarodowych Grupy Monnoyeur, czyli w Algierii, Belgii, Francji, Polsce i Rumunii. W ramach międzynarodowej działalności, na szczególne odnotowanie zasługują: instalacja centrali kogeneracyjnej dla AGFA GEVAERT w Belgii oraz  budowa farmy wiatrowej o mocy 46 MW w Polsce.