Kogeneracja

Wysokosprawna kogeneracja

Nasza oferta obejmuje agregaty gazowe CATERPILLAR® przystosowane do pracy skojarzonej, czyli kogeneracji o mocach od 400 do 4500 kWe w jednym bloku.

Układ kogeneracyjny zapewnia optymalne wykorzystanie energii przetworzonej, zarówno energii elektrycznej jak i cieplnej. Przy typowym rozwiązaniu energia cieplna jest w całości tracona w spalinach oraz chłodnicy agregatu. Układ skojarzony umożliwia jej odbiór w postaci ciepłej wody lub pary nasyconej. Tego typu instalacje przeznaczone są do pracy ciągłej. Układy kogeneracyjne mogą być instalowane w dużych szklarniach, obiektach przemysłowych, zużywających energię cieplną i elektryczną, a także czyszczalniach  ścieków, wysypiskach śmieci, lokalnych elektrociepłowniach, itp. Użytkownik ma również możliwość obniżenia kosztów eksploatacji systemu poprzez odsprzedaż nadwyżek wytworzonej energii elektrycznej lub ciepła.

Do chwili obecnej Grupa Eneria zainstalowała i obsługuje agregaty kogeneracyjne o łącznej mocy powyżej 700 MW. Dzięki unikalnym rozwiązaniom firmy CATERPILLAR®, układy kogeneracyjne z szersze grono nabywców.

Ponadto Eneria Polska zajmuje się  eksploatacją biogazowni opartych na gazowych agregatach prądotwórczych firmy Caterpillar®.

Naszym Klientom zapewniamy rozwiązania szyte na miarę. Oferujemy dobór urządzeń i technologii do konkretnych warunków technicznych i ekonomicznych oraz serwis i obsługę po sprzedażową. Zachęcamy do kontaktu z nami. Kogeneracja to inwestycja, która się opłaca!

Chcesz lepiej poznać nasze produkty? Potrzebujesz oferty lub wsparcia projektowego?

Zadzwoń +48 22 201 36 44 lub napisz do nas:  kogeneracja@eneria.pl